Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubartów

8 września 2018 r.
16:36

1023 kilometry na rowerze! Sukces lubartowianina w ultramaratonie Bałtyk – Bieszczady Tour

Z jednego krańca Polski – w Świnoujściu, na drugi – w Ustrzykach Górnych. 1023 kilometry na rowerze w ciągu nieco ponad dwóch dni pokonał Emil Szczypiorkowski, rowerzysta z Lubartowa. Był najszybszym zawodnikiem z Lubelszczyzny. To już drugi, w ciągu dwóch miesięcy, spektakularny wyczyn Emila. W lipcu pokonał ultramaraton A23 Odrodzenie (555 km) zdobywając brąz.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Jeden z najtrudniejszych, rowerowych ultramaratonów w Polsce Bałtyk – Bieszczady Tour. Na starcie 400 zawodników. Emil rozpoczyna trasę w piątek 24 sierpnia po godzinie 22, z promu w Świnoujściu. Jedzie noc i dzień. Jego numer startowy wyświetla się na mapie, razem z innymi sunącymi do przodu, w specjalnej aplikacji. Już na samym starcie pojawiają się pierwsze problemy losowe i techniczne. Podczas przepakowania bagażu torba wkręca się wkoło i wykrzywia je, felga zaczyna ocierać o hamulec. Trzeba rozpiąć hamulec, aby kontynuować jazdę. Posłuszeństwa odmawiają power banki. Na 230 kilometrze, w Pile, zaczyna padać deszcz. Zacina po plecach. Jest tylko 10 stopni ciepła. Podczas drugiego przepakowania trzeba wyżymać wodę z ubrań. Część rzeczy można lekko podsuszyć suszarkami na basenie w Starachowicach.

Podczas całego ultra można było korzystać z karimaty – czyli odpocząć, przespać się. Lubartowianin korzysta dwa razy, bo cała ekipa decyduje się na nocleg. Dodatkowo bez kompanów, którzy mają GPS, ani rusz. Pierwszy nocleg w Łowiczu, po 500 kilometrach jazdy. Pięć godzin snu i jazda.

– Gdyby nie te przeciwności losu i zawodne urządzenia, pewnie czas byłby lepszy – podsumowuje dziś Emil Szczypiorkowski, reprezentant Klubu Good Life Fitness. – Na 130 kilometrze musiałem też nadrobić kilometrów, ponieważ pominąłem punkt kontrolny.Przestała działać nawigacja. Dołączyłem więc do dwóch znajomych rowerzystów – Sebastiana i Michała. Jechaliśmy razem dalej.

Drugi nocleg na 907 kilometrze, w Brzozowie. Koło gospodyń wiejskich gotuje obiad. Kobiety pieką ciasto, aż żal odjeżdżać. Po odpoczynku Emil odłącza się od kolegów. Osiąga swoje tempo. Najtrudniejsze są górki w Bieszczadach. Większość trasy trzeba pokonać stając na pedałach. Spośród 400 kolarzy na metę w Ustrzykach Górnych Emil dociera jako 148 zawodnik, w poniedziałek o godz. 13.42, z czasem 63 godziny i 27 minut. Na trasie około 40 osób rezygnuje, a wielu kolarzy nie mieści się w limicie czasu.

Dlaczego wystartował w maratonie? – Już dwa lata temu chciałem w nim pojechać, po tym jak przejechałem maraton Piękny Wschód. Chcę udowodnić, także uczestnikom zajęć indoor cyclingowych, które prowadzę, że można pokonać własne słabości i przełamać bariery. Drzemie w nas olbrzymi potencjał, a granice nie istnieją – mówi Emil Szczypiorkowski, który planuje już udział w kolejnych, jeszcze bardziej wymagających maratonach. Szuka wsparcia dla swoich wypraw. – Dziękuję Panu Januszowi Pożakowi, znakomitemu kolarzowi, za dotychczas okazaną pomoc – dodaje Emil.

Źródło: Materiały prasowe

Pozostałe informacje

Julia Ostrowska zaliczyła dobry mecz

Dwie piłkarki Górnika Łęczna zagrały na Wyspach Owczych

Właśnie na dalekich Wyspach Owczych odbywają się mistrzostw Europy U-17. W kadrze powołanej przez Paulinę Kawalec znajdują się dwie zawodniczki na co dzień w Górniku Łęczna – Julia Ostrowska oraz dowołana w ostatniej chwili Wiktoria Skrzypczak.

Niezwykły koncert w Domu Kultury LSM – koncert dla „Szeli”
15 maja 2025, 19:00

Niezwykły koncert w Domu Kultury LSM – koncert dla „Szeli”

Jerzy "Szela" Stankiewicz był cenionym muzykiem, charyzmatycznym wokalistą i popularyzatorem bluesa, szczególnie aktywnym na lubelskiej scenie muzycznej. Zmarł zaledwie kilka dni po swoich 60. urodzinach, które świętował koncertem z zespołem Teksasy. Przyjaciele pamiętają o swoim kolędzie, dlatego 15 maja w DK LSM odbędzie się specjalny koncert – Tribute to Szela.

Matematyka - królowa nauk. Sprawdź w naszym quizie, czy zdałbyś egzamin

Matematyka - królowa nauk. Sprawdź w naszym quizie, czy zdałbyś egzamin

Już we wtorek uczniowie z całej Polski zmierzą się na egzaminie maturalnym z królową nauk - matematyką. A ty, pamiętasz jeszcze wzór na deltę? Sprawdź się w naszym quizie!

Punk rock z Lubelszczyzny
9 maja 2025, 19:00

Punk rock z Lubelszczyzny

Rzadko mamy okazję posłuchać na żywo punk rockowych składów pochodzących z Lubelszczyzny. Najbliższa ku temu okazja będzie w piątek (9 maja) maja, kiedy to w lubelskiej Fabryce Kultury Zgrzyt wystąpią: Patologia, Destruktor, Bliss oraz Dzieci z Mąki.

Kto zrobi najładniejsze zdjęcia z rzepakiem? SW-4 podjęły wyzwanie
z lotu ptaka
galeria

Kto zrobi najładniejsze zdjęcia z rzepakiem? SW-4 podjęły wyzwanie

Dzisiaj nad powiatem ryckim i puławskim latały trzy śmigłowce SW-4 "Puszczyk" z 4 Skrzydła Lotnictwa Szkolnego w Dęblinie. Ich załogi wykonały kilka zdjęć malowniczego, wiosennego krajobrazu.

Adam Kuś może być zadowolony z występu na Bałkanach

Adam Kuś najlepszym góralem wyścigu Belgrad – Banjaluka

Ostatnie dni były bardzo pracowite dla zawodników Monogo Lubelskie Perła Polski. W końcówce kwietnia nasz zespół wystartował w prestiżowym wyścigu Belgrad – Banjaluka. I chociaż w klasyfikacji generalnej próżno szukać zawodników Monogo na czołowych pozycjach, to jednak ten start można zaliczyć do udanych.

Marita Alban Juarez Quartet – odkryj peruwiańskie rytmy na koncercie w Klubie Muzycznym CSK
Koncert
8 maja 2025, 19:00

Marita Alban Juarez Quartet – odkryj peruwiańskie rytmy na koncercie w Klubie Muzycznym CSK

Jeszcze nie opadł kurz po sobotnim – jubileuszowym – koncercie Piotra Wojtasika, a już 8 maja w Klubie Muzycznym CSK odbędzie się kolejne muzyczne wydarzenie, obok którego nie można przejść obojętnie. Tego dnia wystąpi Marita Alban Juarez Quartet, w składzie którego występują najlepsi obecni polscy jazzmani młodego pokolenia jak np. Dominik Wania czy Andrzej Święs.

Pijany kierowca ciężarówki zakończył jazdę w rowie. Miał 3 promile i dożywotni zakaz prowadzenia

Pijany kierowca ciężarówki zakończył jazdę w rowie. Miał 3 promile i dożywotni zakaz prowadzenia

Cała sytuacja rozegrała się w sobotni wieczór w miejscowości Skorczyce (powiat kraśnicki), gdzie kierowca ciężarowego Volvo zakończył swoją podróż w przydrożnym rowie. Jak się szybko okazało, 43-letni mieszkaniec gminy Urzędów był kompletnie pijany i nie miał prawa wsiadać za kierownicę – sąd orzekł wobec niego dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów.

Absolwenci ZSO nr 1 im. KEN w Puławach
matury 2025

Jak po egzaminie z polskiego? Puławscy maturzyści zadowoleni

O źródłach nadziei w trudnych czasach oraz wpływie błędnej oceny sytuacji na życie człowieka - pisali dzisiaj absolwenci szkół średnich, którzy przystąpili do egzaminu maturalnego z języka polskiego. O wrażenia i plany na przyszłość zapytaliśmy maturzystów z puławskich liceów.

Policja zatrzymała oszusta poszukiwanego ENA – wśród ofiar były piłkarz i polscy przedsiębiorcy

Policja zatrzymała oszusta poszukiwanego ENA – wśród ofiar były piłkarz i polscy przedsiębiorcy

58-latek był poszukiwany od 7 lat. Okradł m.in. brazylijskiego piłkarza na 5 mln dolarów, obiecując mu olbrzymie zyski. Na jego trop wpadli funkcjonariusze z Bełżyc.

Rekordowe zakupy sprzętu do szpitalnych oddziałów i poradni

Rekordowe zakupy sprzętu do szpitalnych oddziałów i poradni

Bialski szpital szykuje się do dużych zakupów nowego sprzętu, który trafi na blok operacyjny, do poradni i na wiele oddziałów. Skorzystają m.in. pacjenci z nowotworem.

43 nowych policjantów zasiliło lubelski garnizon

43 nowych policjantów zasiliło lubelski garnizon

„Ja obywatel Rzeczypospolitej Polskiej świadom podejmowanych obowiązków policjanta...” - to początek roty ślubowania wypowiedzianej przez policyjnych adeptów podczas uroczystej zbiórki. Wśród nich jest 33 mężczyzn i 10 kobiet.

Flaga Ukrainy znowu wisi na Urzędzie Miasta

Flaga Ukrainy znowu powiewa na ratuszu. Incydent badać będzie prokuratura

Flaga Ukrainy znowu powiewa na budynku ratusza w Białej Podlaskiej. Z kolei, policja przekazała w poniedziałek materiały dotyczące incydentu z udziałem Grzegorza Brauna do prokuratury.

Mamy ARKUSZE maturalne z języka polskiego. Co było na tegorocznym egzaminie?

Mamy ARKUSZE maturalne z języka polskiego. Co było na tegorocznym egzaminie?

Źródła nadziei w życiu lub wpływ błędnej oceny na życie człowieka - tak wyglądały tematy maturalnej rozprawki. Pytania zamknięte dotyczyły "Tanga" Sławomira Mrożka, "Rozmowy Mistrza Polikarpa ze śmiercią", fragmentu "Dziadów" Mickiewicza oraz wierszy Jana Kochanowskiego i Zbigniewa Herberta.

Policjantów zainteresowało niesprawne oświetlenie. Okazało się, że to nie jedyne przewinienie

Policjantów zainteresowało niesprawne oświetlenie. Okazało się, że to nie jedyne przewinienie

Policjanci z krasnostawskiej drogówki zatrzymali do kontroli auto, które poruszało się po drodze z niesprawnymi światłami. Okazało się że kierowca był pod wpływem alkoholu.

ALARM24

Masz dla nas temat? Daj nam znać pod numerem:
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

kliknij i poinformuj nas!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium